Април 2017

Мартина велика загонетна авантура - Урош Петровић

Придружите се Марти у великој загонетној авантури!

Овога пута она ће вас повести на лет балоном до скривеног речног архипелага препуног мистериозних препрека и изазова, непредвидивих ликова и скровитих капија које отварају само тачни одговори на тешко докучиве загонетке.

На том путу зеленокоса девојчица ће стећи опасну, моћну супарницу и у борби са њом морати да завири унутар себе и ту открије једну велику тајну, коју никада раније није успевала да препозна.

Решења се могу читати само помоћу огледала, а неочекивани крај ове књиге, први пут у историји писаног слова, натераће ваш ум да донесе једну одлуку, независно од онога шта свесно желите!

Серијал књига о Марти Смарт вишеструко је награђиван најпрестижнијим признањима из области књижевности за децу и младе и још увек доживљава нова издања и преводе на друге језике.

Знамените српске жене - Милутин Тасић

Приче о животима и достигнућима највећих женских имена српске књижевности, сликарства, глумишта и науке.Даме којима је ова књига посвћена су Десанка Максимовић, Надежда Петровић, Живана Жанка Стокић и Милева Анштајн.

Љубивоје Ршумовић – Три чвора на трепавицама

Тесла је искрено веровао да је све таленте и способности наследио од мајке Георгине – Ђуке. Кад је постао светски познат научник, сећајући је се са нежношћу, написао је: „...Кад је већ била навршила шездесет година, прсти су јој били још увек тако еластични да је могла да свеже три чвора на трепавици...

У овим причама о детињству и одрастању крије се траг бескрајне људске мудрости и умећа постојања. Ова духовита и виспрена исповест Љубивоја Ршумовића о томе како нас догађаји у детињству предодређују обогатиће искуство сваког читаоца.

Три чвора на трепавици нису само сећања великог мајстора приповедања и познаваоца српске баштине већ и празник језика и похвала трагању за пореклом.