Почетна  //  Дешавања  //  Дешавања  //  ,,3К Читалиштe: Креативна конзумација културе“
,,3К Читалиштe: Креативна конзумација културе“

Након двије године рада секције ,,3К Читалишта: Креативна конзумација културе“, примарни сусрети корисника Одјељења за одрасле раслојили су се у три старосне групе, те се поред ове формирала група за средњошколце и трећа за основношколце.

Циљ сусрета потоње формираних група је осмишљавање и снимање видео-презентације књига како би вршњачком едукацијом, позитивним примјером из праксе искуства ових састанака утицала на популаризацију књиге и читања и поспјешила основне задатке библиотекарства у борби против кризе читања.

Од августа ове године секције ,,3К Читалишта за основношколце“ и ,,3К Читалишта за средњошколце“ годину дана радиће као пројектне активности подржане на Конкурсу за додјелу спонзорстава и донација Raiffeisen banke „Друштвено смо одговорни“. Народна библиотека „Филип Вишњић“ поносна је што је неко показао слух за читање у комбинацији са савременим технологијама. Координаторка пројекта Јелена Калајџија, асистенткиња пројекта Снежана Стевић и стручни сарадник мр Душан Тузланчић потрудиће се да учине ова читалачка искуства незборавним! Наше библиотекарке наставиће на овај начин попуњавање првог библиотечког фонда видео-презентација књига, започете њиховим ранијим пилот-пројектом ЛУТВИД ФЕСТ-ом: Фестивалом луткарства и видео-презентације књига, који нас очекује и наредне године!

Поштовани читаоци старији основношколци и средњошколци, ево ваших термина и књига за размишљање:

Четвртак, 24. август у 17 часова „3К Читалиште за основношколце“ Никол Лезије „Тајна жутог балона“

Петак, 25. август у 17 часова „3К Читалиште за средњошколце“ Кристијана Ф. „Други живот“

ПОДИЈЕЛИ СВОЈЕ ЧИТАЛАЧКО ИСКУСТВО!