Од понедјељка до петка од 8 до 19 сати
Суботом од 9 до 13 сати

Почетна  //  Дешавања  //  Дешавања  //  Субота, 31. март 2018. године "Траг срећне оловке"
Субота, 31. март 2018. године "Траг срећне оловке"

У Народној библиотеци "Филип Вишњић" у Бијељини је представљена збирка поезије "Траг срећне оловке" настале након Осмих сусрета младих пјесника Бијељине, Вуковара и Сремске Митровице, са тромеђе Србије, Хратске и Републике Српске. Директор бијељинске Библиотеке Јован Цвјетковић рекао је да се у овој кући културе и лијепе писане ријечи традиционално, годинама, одржава књижевна радионица коју води књижевник Недељко Терзић, а на којој учествује више од десеторо основаца, мада има и срењошколаца у посљедњих неколико година.

"Постало је уобичајено да у октобру или почетком новембра, у оквиру `Вишњићевих дана` одржавамо сусрете `На Филиповим стазама`, а промоцију обично одржавамо на Лазареву суботу када нам долазе и Лазарице, када је прилика да оно што су наши млади пјесници написали презентујемо овдје у Бијељини", рекао је Цвјетковић новинарима. Он је најавио да ће и наредних година Библиотека настојати да одржи ову традицију дружења писаца са тромеђе Хрварске, Србије и Српске.

"Све збирке које објавимо у издању Народне библиотеке `Филип Вишњић` остају неизбрисив траг и за те младе пјеснике и дају и мотив да наставе да пишу као одрасли људи", рекао је Цвјетковић. Књижевник Недељко Терзић, водитељ радионице младих стваралаца, рекао је да је презентација данашње збирке "Траг срећне оловке" поклон дјеце, младих пјесника, настала на традиционалним сусретима "На Филиповим стазама". Овај траг, у називу збирке само је симболика, каже Терзић, јер он не траје само неколико година него је започео 2003. године. "За 15 година ми смо оставили заиста прави траг појављујући се у заједничким збиркама сваке године, а више њих их је објавило и своје самосталне збирке", рекао је Терзић.