Од понедјељка до петка од 8 до 19 сати
Суботом од 9 до 13 сати

Почетна  //  Дешавања  //  Дешавања  //  Уторак, 17. април 2018. године ЛУТВИД ФЕСТ 2018 - други дан
Уторак, 17. април 2018. године ЛУТВИД ФЕСТ 2018 - други дан

Другог дана другог Фестивала луткарства и видео-презентације књига ЛУТВИД ФЕСТ 2018 представиле су нам се двије сјајне екипе из ЈУ ОШ „Јован Дучић“ из Бијељине и ЈУ ОШ „Доситеј Обрадовић“ из Сувог Поља.

Прва је наступала екипа ЈУ ОШ „Јован Дучић“ која је видео-презентацију, плакат и луткарску представу радила по мотивима књиге „Аги и Ема“ Игора Коларова. Екипу која је урадила видео-презентацију чинили су: Андреа Тривунић, Милица Карић, Милена Милошевић, Тијана Сарић, а ментори су били наставници Анђа Зарић и Панто Пантић. Луткарску екипу су чинили: Ивана Станивуковић, Ивана Зекановић, Марија Крстић, Анес Јашаревић, Ђорђе Тадић, Дејан Капетановић, под менторском палицом наставница Санеле Грујичић и Дијане Крстић, а помагао им је и наставник Панто Пантић као и директор Дејан Вуковић.

У другом термину је наступала екипа из ЈУ ОШ „Доситеј Обрадовић“ из Сувог Поља, а бавили су се књигом „Даље шапе од ватреног камена“ Џеронима Стилтона. Екипа која је урадила видео-презентацију је: Драган Перић, Предраг Обреновић, Стефанела Манојловић, Љубиша Максимовић, Тијана Црномарковић, Марија Кршић, Милица Ђурић, Миљана Марковић, са менторима наставницима Браниславом Петровићем и Братиславом Хедјешијем.

Луткарску представу су припремили: Теодора Пејчић, Божана Пејчић, Маја Видић, Јована Кршић,  Марко Чутурић захваљујући менторима учитељицама Славици Драгутиновић и Слађани Видаковић, уз помоћ наставника Братислава Хедјешија.

Данас у 11 сати наступа ЈУ ОШ „Алекса Шантић“ и Народне библиотеке из Угљевика који су, уз много перипетија, дошли до читања књиге „Мала вјештица“ Отфрида Пројслера, а у термину од 14 сати наступа екипа ЈУ ОШ „Дворови“ из Дворова који ће нам приказати своје читање књиге „Како сам постао псето“ Виолете Јовић.