Април 2018

Чаробњак из Оза - Лајман Френк Баум

Дороти се спреми за пут, обу сребрне ципелице, узе корпу са храном и са Тотом крену стазом од жуте цигле хитајући према Смарагдном граду...

Сиромашна девојчица Дороти, њен псић Тото, Страшило, Лименко Дрвосеча и Плашљиви Лав су чланови дружине која је стазом од жуте цигле кренула у потрагу за мистериозним Чаробњаком из Оза. Класична дечја прича, која је широм света постала позната након екранизације из 1939. године, сада нам стиже препуна прелепих боја и илустрација Ане Григорјев. Узбудљиве авантуре у магичном свету нови су наслов едиције Заборављене приче, која из године у годину одушевљава малишане и родитеље у 15 земаља света!

Аги и Ема – Игор Коларов

Нежна прича о правом пријатељству.

Живот је нешто што у почетку не може да се разуме, а касније још мање.

Недостајеш ми. Данас те нисам видео чак три пута!

Када је дама витез, тај витез мора да буде дама.

Кратки роман Аги и Ема доноси дирљиву причу о пријатељству усамљеног деветогодишњег дечака Агија и луцкасте старице Еме, и њиховом заједничком бунту против свирепог и отуђеног света.

По овом поетском и духовитом роману (овенчаном Наградом Политикиног Забавника за најбољу дечју књигу) снимљен је први српски филм за децу после двадесет пет година паузе, у режији Милутина Петровића. Роман је до сада преведен на енглески, руски, француски и италијански језик, а у Русији је за кратко време доживео два издања.

Видовите приче - Љубивоје Ршумовић

Два култна аутора за децу после 40 година поново стварају заједно.

Извини, ми се однекуд уопште не познајемо, или ми се то само чини?

Видовите приче намењене су деци али и њиховим родитељима. Књига садржи 31 причу које је написао Љубивоје Ршумовић и исто толико илустрација Душана Петричића.

Необичан, радознали дечак Вид сусреће своје пријатеље, животиње, и у игри и разговорима са њима сазнаје одговоре на бројна веома важна питања о животу. Ова веома забавна, разиграна и мудра књига постаће омиљена свим читаоцима, без обзира на узраст.