8.септембар Промоција два романа Душана Микље

Романи "Африканац" и "Њујорк, Београд",аутора Душана Микље, промовисани су у
Народној библиотеци "Филип Вишњић" у Бијељини

У роману "Африканац", аутор пише о личним искуствима које је стекао током вишегодишњег живота на "црном континенту", у вријеме које је било најбурније поглавље афричке историје.
         Ликови су цареви, принцезе, предсједници, врачеви, пјесници, пустолови и други.
         "Имао сам срећу да тамо упознам обичне људе, али и многе државнике, о којима имам веома високо мишљење. То је роман који није писан на класичан начин да се истина скрива, већ напротив, открива се од прве странице у жељи да се разбију многе предрасуде које постоје о том континенту", рекао је синоћ Микља.

Прича романа "Њујорк, Београд" заснована је на животним искуствима три Београђанке које живе у Америци, али која није, како је рекао аутор, класична прича о миграцији, јер је ријеч о образованим младим људима који су потпуно равноправни са становницима САД у култури, па их чак и надмашују.
         "То је књига велике емоционалне густине, јер су животи, те прве генерације људи која одлази у свет, натопљени сећањима и присним размишљањима о ближњима. Она није отишла да би се тамо хранила хамбургерима, већ је отишла јер мисли да је у много чему осујећена", навео је Микља.
         Овај Микљин роман продат је у више од 10 000 примјерака, што је за аутора било изненађење, јер "није било очекивано као код књига које се баве еротиком, афером, криминалом, естрадом".