09. новембар 2012. године одржани трећи пјеснички сусрети

Трећи пјеснички сусрети

• У Народној библиотеци „Филип Вишњић“ у Бијељини одржани  су Трећи сусрети младих пјесника са тромеђе Србије, Хрватске и Републике Српске. Руководилац пјесничке радионице у Бијељини Недељко Терзић рекао је да на данашњој радионици учествује 12-торо дјеце из Вуковара, Сремске Митровице и Бијељине. То су талентована дјеца, која су до сада на разним пјесничким фестивалима и манифестацијама освојила преко 200 награда. „Постали су нека врста легитимације Бијељине којој многе средине могу завидјети што посједује такав капацитет талената“, рекао је Терзић.  Он је додао да је циљ сусрета да се дјеца друже, упознају, повезују, да међусобно контактирају и да са сусрета понесу збирку пјесама учесника радионице, која ће бити објављена крајем године.  Терзић, који је и оснивач сусрета, навео је да се ове године навршава 10 година од постојања ове радионице, те да је кроз њу до сада прошло око 48 младих пјесника.  Директор Народне библиотеке Филип Вишњић“ Јован Цвјетковић уручио је поклоне учесницима и истакао да трећи сусрети младих пјесника симболично означавају почетак обиљежавања 80 година те установе.

Такође , данас је у просторијама Библиотеке одржан и стручни семинар за библиотекаре са матичног подручја које обухвата Народна библиотека „Филип Вишњић“ а то су поред Бијељине још и Угљевик, Лопаре , Осмаци , Пелагићево и Доњи Жабар. На семинару који је имао радни назив - 80 година Народне библиотеке „Филип Вишњић“ којем је присуствовало 30-так библиотекара биле су обрађене сљедеће теме:

• Промоција пројекта “Acess  IT  +”  и курсева: Дигитални      репозиторијуми за мале баштинске институције и Сарадња са Еуропеаном; (предавач : Далибор Панчић, Народна и Универзитетска библиотека Републике Српске , Бањалука);
  • Приближавње библиотеке младим читаоцима;                                  (предавач:Недељко Терзић  из Сремске Митровице);
  • Обрада библиотечке грађе;                                                                       (предавач:Снежана Стевић , Народна библиотека „Филип Вишњић“ Бијељина);