Почетна  //  Дешавања Архивски чланци
29. новембар 2014. године Пети сусрети младих пјесника у библиотеци

Пети сусрети младих пјесника са тромеђе Србије, Хрватске и Републике Српске, који су одржани у Народној библиотеци "Филип Вишњић" у Бијељини, окупили су 16 стваралаца.

Јован Цвјетковић, директор Библиотеке, је напоменуо важност његовања поезије и истакао да је веома важно од младих пјесника "изњедрити" велике пјеснике.

"То смо радили свих претходних година и настојимо да што већи број младих пјесника доведемо у Бијељину. Након ових сусрета објавићемо још једну збирку пјесама са ових сусрета као што смо то чинили свих ранијих година.Сваке године књига коју издамо носи други назив, овог пута то ће бити `Златно небо јесени`. Вјерујем да ће ови млади људи написати сјајне пјесме које ће бити штампане у нашем зборнику", рекао је Цвјетковић.

Водитељ свих сусрета и дјечијих радионица Недељко Терзић рекао је да су дјеца, која су данас дошла на сусрет, одушевљена амбијентом и здањем Библиотеке, јер се "налазе у достојанственом мјесту које приличи њиховом младалачком стваралаштву".

"Ово `сретење` за њих је још само једно ново надахнуће. Дјеца из Вуковара, Сремске Митровице, Бијељине и околних мјеста дружиће се и данас на једнодневној радионици, а једна од главних тема биће `Златно јесење небо`", појаснио је Терзић.

Терзић је нагласио да дјеца, посебно из Бијељине, имају посебан, готово невјероватан потенцијал и таленат.

"Сада би најважније било да добију мало `вјетра у леђа` да би кренули даље", рекао је Терзић, а као тренутно најистакнутије међу њима издвојио је Јовану Живановић, Божидара Настасића и Јелену Томић који су добили велики број награда.

Млади пјесници су осим Библиотеке обишли и манастир Светог Василија Острошког гдје их је угостио свештеник Георгије Станковић а потом су и прошетали улицама Бијељине..

Сусрети младих пјесника одржани су једном у Сремској Митровици и четири пута у библиотеци у Бијељини.