23. децембар 2014. годинеПредстављен роман Љиљане Хабјановић Ђуровић

У Народној библиотеци "Филип Вишњић" у Бијељини је представљен роман "Наш отац" Љиљане Хабјановић Ђуровић, што је њена трећа књига из породичног исповједног циклуса.

Роман "Наш отац" наставак је романа "Ана Марија ме није волела" и "Женски родослов" и доноси причу о оцу и кћерки, односно о њиховом првом сусрету након 43 године.

Ђуровићева је рекла да је ова књига написана у славу породице. "Шта значи живети без породице најбоље знамо ми који је нисамо имали", рекла је Ђуровићева.

Она је истакла да ова књига није заобишла, прескочила и промијенила ниједну истину.Најновији роман Ђуровићеве својеврсна је порука родитељима који су оставили своју дјецу да то никако нису смјели да ураде.Док родитељи негдје друго граде своје нове животе, каже Ђуровићева, заборављају да су иза себе оставили нека људска бића.

"Никада не би смели да сметну са ума да нису оставили пакете, терете, не ни остатке претходног живота, него бића која за то време пате, чезну, одрастају, формирају се као личности, која се спремају да једног дана формирају своје породице", рекла је Ђуровићева.

Књига "Наш отац" најпродаванија је на овогодишњем Сајму књига у Београду. Роман је изашао на дан отварања Сајма и за осам дана продато је 5.688 примјерака.

Директор Народне библиотеке "Филип Вишњић" Јован Цвјетковић рекао је да је ова година, када је ријеч о промоцијама, са намјером завршена најчитанијим романом на београдском Сајму књиге."Свјесни смо и чињенице да публика у Семберији и Бијељини воли госпођу Љиљану Хабјановић, па смо им омогућили да на крају ове године присуствују промоцији њеног најновијег романа", рекао је Цвјетковић.

Он је подсјетио да Народна библиотека "Филип Вишњић" има свих 12 наслова Љиљане Хабјановић-Ђуровић."Ово су изузетно читане књиге, непрестано се траже, што само потврђује да је госпођа Хабјановић Ђуровић један од најчитанијих писаца и код нас", рекао је Цвјетковић.