Субота, 4. април 2015. године Представљен зборник пјесама "Златно небо јесени"

На платоу испред Народне библиотеке "Филип Вишњић" у Бијељини је представљен зборник пјесама "Златно небо јесени" и традиционално су дочекане Лазарице из Културно умјетничког друштва "Семберија".Представљање зборника пјесама, насталих на сусретима младих пјесника Бијељине, Вуковара и Сремске Митровице, организовала је Народна библиотека "Филип Вишњић". Књижевник Недељко Терзић рекао је да најновији зборник "Златно небо јесени" представља сублимат стваралаштва дјеце са јесењих сусрета из Републике Српске, Србије и Хрватске.

Терзић је појаснио да је зборник назван "Златно небо јесени" јер су га написала и ријечима исцртала златна дјеца, једна златна генерација која на многим фестивалима добија награде и признања.

Терзић више од 10 година води дјечију књижевну радионицу при бијељинској Библиотеци.

"Најважније је да ова радионица `одраста` управо због чињенице да је њихова поезија надрасла ову дјецу и постала много зрелија, пуна лепоте и једноставности и искрене дјечије душе", рекао је Терзић.

Директор Народне библиотеке "Филип Вишњић" Јован Цвјетковић традиционално је дочекао Лазарице и подијелио поклоне.

Он је окупљеним грађанима подијелио 60 примјерака зборника поводом Свјетског дана дјечије књиге и празника Врбице.

Цвјетковић је појаснио да је Библиотека одлучила да Свјетски дан дјечије књиге обиљежи управо данас, на Лазареву суботу, промовишући зборник пјесма најмлађих пјесничких стваралаца.

Цвјетковић је истакао да дјечија радионица која ради при Библиотеци представља извор талената.

"Бијељина, Семберија и наши тренутни чланови радионице постижу заиста запажене резултате и поносни смо на све награде које су донијели како нашој установи тако и граду", рекао је Цвјетковић.