Новембар 2015

Себастијан и Бел - Сесил Обри

Роман који је у великој мери обележио светску књижевност за децу и младе обрађује необичну тему, а то је пријатељство између шестогодишњег дечака Себастијана и његовог пса по имену Бел. Јунаци живе у малом планинском селу на француским Алпима, на самој граници са Италијом. Дечак живи са породицом која га је усвојила, јер му је мајка умрла након његовог рођења и покушаја да пређе границу на дан Светог Себастијана. Ово је потресна и дирљива прича, по којој је 1965. године снимана телевизијска серија у Француској и која је доживела много издања и превода, па и форму стрипа.

Потрага за Одри - Софи Кинсела

Ауторка бестселер серијала Купохоличарка.

„Топло, духовито и изненађујуће.“ Fabulous

Први роман Софи Кинселе писан за тинејџере.

Одри није у стању да изађе на улицу. Чак ни у кући не може да скине тамне наочаре. Она пати од анксиозности.

Онда се у њеном животу појављује друг њеног брата, Лајнус. Са својим пријатељским осмехом налик на кришку поморанџе и духовитим порукама, он наводи Одри да опет изађе из куће – за почетак барем до Старбакса. Одри осећа да уз Лајнуса може да ради све оно чега се раније плашила. Одједном јој се чини да би могла опет да се врати у свет од којег се отуђила.

Спремите се да се смејете, сањате и надате заједно са Одри, која схвата да чак и када помислите да сте изгубили себе, љубав ипак може да пронађе вас...

„Духовита и дирљива прича о преплашеној тинејџерки Одри и њеном пријатељству са дечаком по имену Лајнус. Љупка и пријатна за читање.“ Heat

„Осећајно, занимљиво и веома надахњујуће – купите ово својим тинејџерима, али и себи.“ Даилy Маил

„Упркос емоционално изазовној теми, Кинсела ипак успева да овој причи удахне свој јединствени хумор.“ Sun