Сриједа, 11. мај 2016. године Представљена књига "Урнебесна физика"

У Народној библиотеци "Филип Вишњић" у Бијељини данас је, пред ученицима четири градске основне школе, представљена књига "Урнебесна физика", аутора Светислава Пауновића, Бранка Стевановића и Игора Коларова. Намјера аутора била је да код дјеце подстакне љубав према једној од оних природних наука.

Један од аутора Бранко Стевановић рекао је да је идејни творац ове књиге Светислав Пауновић.
Његова идеја била је, каже Стевановић, да ова књига буде разиграна и да дјеци да добро расположење, те да их кроз духовите досјетке остави у увјерењу да је веома лијепо посветити се природним наукама.

Стевановић је навео да су на књизи радиле три различите генерације, а илустратор-четврти је најмлађа генерација.
Књига "Урнебесна физика" је за веома кратко вријеме имала пет издања, потом је објављена и на македонском језику, а објављена је на латиничном писму јер су ознаке у физици латиничне. "Уз мало труда не би било проблема да буде објављена и на ћирици", рекао је Стевановић.

Према ријечима директора Народне библиотеке "Филип Вишњић" Бијељина Јована Цвјетковића, промоцији присуствују ученици седмих разреда четири градске основне школе, заједно са наставницима физике.

"Ово је прилика да се ученици упознају са књигом која је прилагођена њиховом узрасту, те да на овај начин и они који можда нису вољели физику, сада заволе овај предмет", рекао је Цвјетковић.

Он је изразио увјерење да ће ова књига многима користити, те да ће је сутра моћи пронаћи и на полицама Библиотеке. Позвао је све које ова природна наука занима, да прочитају ово дјело три аутора.