Од понедјељка до петка од 8 до 19 сати
Суботом од 9 до 13 сати

Почетна  //  Дешавања  //  Дешавања  //  Сриједа, 5. септембар 2018. године Промовисана књига "Зна ли ко енглески" аутора Драгана Тепавчевића

Промоција књиге "Зна ли ко енглески" аутора Драгана Тепавчевића, добитника овогодишње Књижевне награде за најбољи необјављени роман "Златна сова", одржана је у бијељинској Народној библиотеци "Филип Вишњић".

Тепавчевић је рекао новинарима да роман има изражену аутобиографску црту, јер је главни јунак један његов предак, који је прије стотињак година отишао преко океана, а у чију кожу се ставио тек оног тренутка када је и сам отишао.

"То је уствари прича о трагању за изгубљеним претком, о масовном покрету исељавања Херцеговаца у Америку с краја 19. и почетком 20. вијека. Ово је једна љубавна прича и три приче о пријатељству", рекао је Тепавчевић. Он је нагласио да иако промовише тек награђени роман, већ увелико размишља о теми за наредни. Новинар Ненад Тадић рекао је да роман "Зна ли ко енглески" треба прочитати првенствено ради лијепог приповиједања.

"Треба га прочитати ради значењског смисла које се у овом случају односи на вјечне сеобе којима је изложен наш народ, гдје Тепавчевић кроз лијепу приповједачку структуру практично спаја судбину нашег народа из различитих доба", рекао је Тадић. Портпарол Завода за уџбенике и наставна средства Дејан Керлета рекао је да је Завод пројекат "Златна сова" покренуо 2012. године.

"Дошли смо до шестог побједника и драго нам је што је то Драган Тепавчевић, наше горе лист, човјек који је и даље остао књижевно везан за наше просторе, на чему смо му захвални", рекао је Керлета. Наредна промоција књиге "Зна ли ко енглески" биће одржана сутра у Културном центру Пале, а у понедјељак, 10. септембра, у Парохијском дому у Гацку и фочанском Центру за културу.