Почетна  //  Дешавања  //  Дешавања  //  Уторак, 5. фебруар 2019. године Гимназијалци кроз пројекат "Ја грађанин" помажу глувим и наглувим особама

Ученици четвртог четири разреда Гимназије „Филип Вишњић“  у склопу Пројекта „Ја грађанин“ организовали су Јавни час у Народној библиотеци „Филип Вишњић“, који су посветили  глувим и наглувим особама у нашој средини.

У оквиру пројекта истраживали су кажу стање лица која су окупљена у бијљеинском Удружењу глувих и наглувих, па су дошли до сазнања да је ова категорија становништва на неки начин маргинализована у друштву.
“Удружење глувих и наглувих регије Бијељина окупља чланство из 12 локалних заједница Српске и ријеч је о најстаријој хуманитарној организацији у Бијељини која је основана још давне 1947. Године.  Данас је у овом Удружењу 240 чланова из Бијељине, међутим процјењује се да је овај број далеко већи”, истакла је Дубравка Остојић, предсједница Удружења глувих и наглувих особа Републике Српске.

Потрудили су се бијељински гимназијалци и да у склопу школе организују радионицу како би њихови вршњаци научили више о знаковном језику и да би на овај начин олакшали комуникацију са глувим и наглувим лицима. У реализацију пројекта Ја грађанин били су укључени сви, од ученика, до професора и руководства ове школе.
С циљем да помогну овој категорији становништва организоваће Гимназијалци и журку 9. Фебруара, која ће бити хуманитарног карактера, а како најављују из Гимназије, Актив професора страних језика приредиће за мјесец дана и маскенбал, гдје ће се такође прикупљати средства, која ће бити искориштена за  адаптацију просторија Удружења глувих и наглувих у Бијељини.