Почетна  //  Дешавања  //  Дешавања  //  Петак, 5. април 2019. године Хумор и сатира у слици и ријечи
Петак, 5. април 2019. године Хумор и сатира у слици и ријечи

Хумор и сатира у слици и ријечи представљени су бијељинској публици на 16. Међународном фестивалу хумора и сатире и изложби најбољих карикатура са конкурса "Пјер" београдске компаније "Новости".

Уредник рубрике "Трн" у "Вечерњим новостима" Бојан Љубеновић рекао је новинарима да је "Пјер" најважнија изложба карикатура на простору бивше Југославије и да су поносни на ову традицију коју су одржали 51 годину. Поставку чини 120 радова које ће публика у Бијељини моћи да види наредних 10 дана у Народној библиотеци "Филип Вишњић". "Карикатура је веома важна за новинарство и за сваког човека јер олакшава живот у свакодневици, отрежњује, оздрављује и остаје у првим редовима борбе против глупости, лицемерја, лажи и корупције", навео је Љубеновић.

Организатор Међународног фестивала хумора и сатире у Бијељини, афористичар и пјесник Грујо Леро, представио је новинарима 14. зборник афоризама који прати сваки од ових фестивала, а у овогодишњем су објављени афоризми 34 аутора. Он је рекао да је фестивалска награда "Сатирично перо" за талентованог млађег аутора припала Бојану Љубеновићу, а Миливоју Јозићу додијељена је награда "Велика плакета за допринос сатиричном стваралаштву".

"Сваке године у сваком погледу све више напредујемо, што се тиче броја учесника и бројности публике и овај фестивал је одавно прешао све границе", оцијенио је Леро. Добитник награде Миливоје Јозић издвојио је за медије своје афоризме "Извозимо памет, јер немамо везу с мозгом" и "Не пишем афоризме о политичарима, јер не могу да их смислим". Међународни фестивал хумора и сатире традиционално је одржан у Народној библиотеци "Филип Вишњић" у Бијељини.