Почетна  //  Дешавања  //  Дешавања  //  Сриједа, 24. април 2019. године Презентација и радионица "Све о Гете-испитима"
Сриједа, 24. април 2019. године Презентација и радионица "Све о Гете-испитима"

Презентацију Goethe-испита је обавио Goethe-испитивач који је сертификован од стране Goethe-Института Босне и Херцеговине и који има иза себе дугогодишње искуство као испитивач на испитима Goethe-Института. Присутни су имали прилику да сазнају:

• шта је то заправо Goethe-испит,
  • чиме се гарантује квалитет,
  • које могућности пружа положени Goethe-испит на одређеним нивоима,
  • који су критерији да би се положио испит,
  • из којих дијелова се састоји Goethe-испит,
  • како се најбоље припремити за Goethe-испит на жељеном нивоу,
  • шта је то “Увид у форму Goethe-испита” (Припремна настава),
  • који су наредни термини полагања Goethe-испита,
  • на шта да се обрати пажња код учења њемачког језика.

Присутни су могли да постављају питања о ономе што их додатно занима.

Након презентације одржана је радионица коју је водило неколико Goethe-испитивача који су такође сертификовани од стране Goethe-Института Босне и Херцеговине и који иза себе имају дугогодишње искуство на Goethe-испитима широм Босне и Херцеговине. Радионица је имала за циљ:

• да учеснике упозна са формом Goethe-испита на свим нивоима од А1 до Ц2,
  • да заинтересоване за Б2 упозна са новом структуром испита,
  • да учесници по жељи опробају своје знање на основу пробних дијелова Goethe-испита на свим нивоима.

Будући да су предавачи у Глосса–центру за њемачки језик Тузла уједно и Goethe-испитивачи и да се у просторијама Глосса-центра у Тузли у сарадњи са Goethe-Институтом Босне и Херцеговине одржавају Goethe-испити, присутни су имали прилику да се упознају и са неким од услуга Глосса – центра за њемачки језик као што су курсеви њемачког језика, настава на даљину и љетња школа њемачког језика у Бечу и Грацу као и превођење.