Почетна  //  Дешавања  //  Дешавања  //  Уторак, 26. новембар 2019 године Свети Јован Златоусти
Уторак, 26. новембар 2019 године Свети Јован Златоусти

Директор Народне библиотеке "Филип Вишњић" у Бијељини Јован Цвјетковић рекао је на обиљежавању славе ове установе Светог Јована Златоустог да годину завршавају са више од 10.000 чланова и више од 200.000 посјета, што их већ деценију чини рекордерима међу библиотекама у Републици Српској и БиХ.

"Најважније је да смо стекли повјерење грађана и да сваке године имамо већу посјету, а успјеху је највише допринио предан рад са најмлађима који су и данас вјерни учесници и посјетиоци свих активности које Библиотека организује", рекао је Цвјетковић новинарима. Он је навео да, осим основне дјелатности, Народна библиотека "Филип Вишњић" у Бијељини организује луткарски фестивал, књижевне вечери и промоције домаћих писаца, има Амерички кутак и Француску читаоницу, радионице за дјецу предшколског узраста, врло успјешан рад са дјецом са посебним образовним потребама, као и читаоницу за слијепа и слабовида лица. "Имамо фонд од 110.000 књига и успјели смо да, уз помоћ добрих људи, набавимо све нове наслове које смо планирали у овој години, на задовољство читалаца", рекао је Цвјетковић. Као новост у овој години, он је издвојио почетак електронске позајмице књига на дјечијем одјељењу, што ће наредне године бити омогућено и на одјељењу за одрасле. На обиљежавању славе, предсједник Друштва библиотекара Републике Српске Стојка Мијатовић рекла је новинарима да је Народна библиотека "Филип Вишњић" у Бијељини једна од најбољих у Републици Српској, оцјенивши да је то заслуга Цвјетковића као менаџера ове установе.
"Овдје се првенствено ради на едукацији младих читалаца, што је врло битно, међу првима су почели и дигитализацију, непрестано се развијају и могу бити узор многим библиотекама у Републици Српској", навела је Мијатовићева. Слава библиотеке обиљежена је уз бројне званице из политичког и друштвеног живота Бијељине и Републике Српске.

Фотографије