БИБЛИОТЕКА ОД ПОНЕДЈЕЉКА, 18. МАЈА 2020. ГОДИНЕ РАДИ СА КОРИСНИЦИМА СВАКИ РАДНИ ДАН ОД 7.30 - 18.30 ЧАСОВА.  //  Дешавања  //  Дешавања  //  Четвртак, 5. децембар 2019. године Промовисана књига Срђана Лалића
Четвртак, 5. децембар 2019. године Промовисана књига Срђана Лалића

У Народној библиотеци "Филип Вишњић" у Бијељини је промовисана књига "Академац - визија или/и игра" у којој аутор Срђан Лалић говори о утицају спорта на физичко и духовно формирање младих.

Лалић, који је проректор за друштвена питања на Универзитету Источно Сарајево, рекао је новинарима да је ово његова прва књига којом је желио показати да се само ентузијазмом и радом могу постићи прави резултати. "У духовном развоју и васпитању дјеце изузетно је важна породица, али пуно може помоћи и школа, образовна институција и црква. Млади, који су на раскрсници живота и који улазе у свијет одраслих, а то су углавном средњошколци, треба да се уче вољи, раду, стрпљењу и вјери и тако ће стићи до правог циља", поручио је Лалић. Професор Стеван Р. Стевић, који је написао предговор за ову књигу, рекао је да Лалићева књига може послужити као упутство младим људима како да се спасе од погрешног избора. "Свако од нас има могућност да бира, да крене погрешним или правим путем. Увијек је лакше кренути погрешним путем, тамо гдје је кафић, друштво, тамо гдје се књига замијени чашом алкохола. И јунак Лалићеве приче је у почетку скренуо са правог пута. Али, срећа долази онда када се човјек најмање нада, па је он, ипак, почео је вјеровати у праве вриједности", рекао је Стевић. Он је подсјетио да се упоран рад увијек крунише правим вриједностима. Рецензент књиге професор Цвијетин Ристановић рекао је да је Лалићева књига посвећена Спортском клубу "Академац" Универзитета у Источном Сарајеву. "У књизи је ријеч о томе како је спорт био главни мотив да се млади човјек, студент, који је напустио студије, врати на факултет", навео је Ристановић. Он је напомено да је у овој Лалићевој књизи дато само прво полувријеме, док друго полувријеме тек слиједи. Издавач књиге је Српско просвјетно и културно друштво "Просвјета" Бијељина.