У ЦИЉУ ПРОВОЂЕЊА ВАНРЕДНИХ МЈЕРА ЗА СПРЈЕЧАВАЊЕ И СУЗБИЈАЊЕ ЗАРАЗНИХ БОЛЕСТИ, ТЕ ЗАШТИТЕ И СПАСАВАЊА СТАНОВНИШТВА БИБЛИОТЕКА ДО 31.03.2020. ГОДИНЕ ОБУСТАВЉА РАД СА КОРИСНИЦИМА.

Уторак, 10. март 2020. године “Феликс” Владимира Кецмановића пред бијељинском публиком

Српски писац Владимир Кецмановић представио је вечерас бијељинској публици ново издање свог романа “Феликс” који је драматизован и изводи се на сцени београдског “Звездара театра”.

Добитник награда “Иво Андрић” и “Меша Селимовић” каже за “Феликса”, добитника награде “Бранко Ћопић” Српске академије наука и уметности, да је његов први роман који је доживио успјех и код критике и код публике.

“После тог романа ме доживљавају и ја себе доживљавам као писца, зато је битан”, рекао је Кецмановић новинарима.

Аутор каже да је роман написан по истинитој причи, а главни лик је преварант, пензионер, којем властита прошлост наступа сама, и то драмски, са пиштољем у рукама.

“Аристотел је говорио да историја пише о ономе што се десило, а књижевност о ономе што је могло да се деси”, рекао је Кецмановић и свој роман назвао лажним трилером, наводећи да има само форму трилера.

У сусрету са публиком у Народној библиотеци “Филип Вишњић” у Бијељини Кецмановић је навео да ради на два нова романа, започео је роман о Јосипу Брозу Титу, као и краћи љубавни роман.

Владимир Кецмановић добитник је награде за књижевност “Иво Андрић” за роман “Осама”, коју додјељује Андрићев институт у Андрићграду, као и награде “Меша Селимовић” за роман “Топ је био врео”.

Модератор књижевне вечери Валентина Живић.