Јун 2021

101 чињеница коју треба да знаш о воденим животињама и ајкулама

Зарони у морске дубине и откриј које све рибе и ајкуле тамо живе. Научићеш које животиње морају да буду близу воде да би преживеле и која су њихова станишта: реке, мочваре, језера, океани, поларни предели... Ова књига ће ти открити много тога о тропским рибама, крволочним ајкулама и фасцинантним китовима, а дочараће их кроз бројне прелепе илустрације.

Сто случајева - Данил Хармс

Тајанствени нестанци, несрећни случајеви, невероватни и неповезани догађаји, убиства, туче, испадање људи кроз прозор – све су то крхотине гротескне и црнохуморне слике света у необичним антипричама славног руског пародичара Данила Ивановича Хармса.

И сам писац, весељак и ексцентрик, Хармс се облачио као Шерлок Холмс, у ресторанима тражио нешто плаво за јело, изводио мађионичарске трикове, представљао се као свој непостојећи старији брат и саблажњавао своје савременике несвакидашњим понашањем и изјавама. У страшној ери Стаљинових чистки такво понашање изазвало је осуду совјетских власти, два пута је био осуђен за „контрареволуционарну делатност у области дечје књижевности“, неколико година провео у прогонству и тамници и најзад умро од глади у лењинградској затворској болници.

Књига да пукнеш од смеха 1 : (прва) збирка одабраних вицева

Збирка вицева настала на основу истраживања дечјег односа према хумору које је др Вера Смиљанић спровела у сарадњи са Институтом за психологију Филозофског факултета у Београду. Вицеви су праћени илустрацијама, што даје нов квалитет овој књизи. Хумор благотворно делује на децу и помаже им у задовољавању психолошких потреба везаних за ово доба.