Сриједа, 5. април 2023. године Представљена књига младог писца, Цвијетина Драгића
У Народној библиотеци "Филип Вишњић" у Бијељини промовисана je књига "Приче и пјесме младог писца", младог аутора Цвијетина Драгића из овог града.
Драгић, који је ученик Гимназије "Филип Вишњић", рекао је да је ова књига о љубави, али и о многим другим темама.
"У књизи је препознатљиво како се љубав губи све више, преовлађују интерес и користољубље. Губи се и љубав према ближњима, родитељима који су стуб породице, веома битан за опстајање, постојање", навео је Драгић.
Он је истакао да је књигу посветио мајци, али и сваком дјетету на свијету, те поручио свима да никада не одустају од своје дјеце, да се за њих боре, као што се његова мајка у тешком периоду борила за њега.
"Јер, сузе, брига, туга и тежак рад се увијек исплате", рекао је Драгић новинарима.

Он је додао да је одмах до љубави и тема о слободи, за коју каже да је у данашњем свијету веома угрожена.
"Књига садржи пјесме за малу дјецу, али и за старије узрасте, приче које могу да инспиришу свакога", рекао је аутор, уз поруку да млади не треба да одустају од својих снова и идеала.
Драгић је навео да је књига настала проучавањем многих пјесника/књижевника - Петра Петровића Његоша, Алексе Шантића, Бранислава Нушића, али и многих филозофа попут Аристотела, Макса Вебера, те владике Николаја Велимировића.
Издавач књиге Братислав Бата Голић, главни и одговорни уредник Културно- издавачког центра "Српска кућа" из Пожаревца, рекао је да је посебно задовољство радити са младим талентима и да је ово други пут да младог писца представљају у Бијељини.
"Радим са младим талентованим књижевницима у Српској, Србији и дијаспори, створио сам град од више од 20.000 младих писаца и имам намјеру да конкуришем за Гинисову књигу рекорда. Сматрам да ћу успети да сву ову децу представим у Гинису и да покажем целом свету колико смо надарена нација, не само у спорту, науци, глуми, него и у књижевности", истакао је Голић.

Он је навео да припремају 10. зборник књижевног стваралаштва "Млади Републике Српске", кроз који је прошло 8.000 дјеце-књижевних стваралаца Српске.
Директор Библиотеке Жељана Арсеновић рекла је да је ова промоција значајна јер је ријеч о младом ствараоцу, ученику бијељинске Гимназије "Филип Вишњић", истичући да Библиотека подржава стваралаштво писане ријечи младих нараштаја.