Од 20. јула 2020. године библиотека ради са корисницима од понедјељка до петка од 7:30 - 18:00 часова. Читаоница је отворена сваки радни дан од 10 - 16 часова уз ограничени број корисника, обавезно ношење маске и поштовање хигијенско-епидемиолошких мјера. Захваљујемо на разумијевању.

03. децембар 2013. године Представљена књига "Удари на Српску"

У Бијељини је промовисана књига "Удари на Српску" аутора Милана Љепојевића.

Љепојевић је рекао да ово његова шеста књига и да је изазвала највећу пажњу читалаца.

Књига говори о "ударима" на Републику Српску од марта 2010. до јула 2013. године.Аутор је рекао да је у својој анализи дошао до закључка да постоје двије врсте "ударача" - спољни и унутрашњи, којима је заједнички циљ да дестабилизују Републику Српску, односно да од дејтонске направе унитарну БиХ.

"Књига је анализирала спољне и унутрашње ударе, као и унутрашње и спољне противнике Републике Српске. Аргументи који су у књизи наведени показују да спољне удараче у БиХ предводи САД, односно њихова амбасада у БиХ на челу са амбасадором Патриком Муном, док је обављао ту дужност", рекао је Љепојевић .

Он је додао да су одмах уз САД и Турска и неке невладине организације, али и медији.

Љепојевић је рекао да као унутрашње противнике Српске види неадекватну законску регулативу, бирократију, администрацију, која не ради у интересу грађана, затим корупцију и криминал, те наталитет.

"У сваком случају будућност Српске зависи само и искључиво од њених грађана", рекао је Љепојевић.

Рецензент књиге Ненад Сузић рекао је да књига представља критику стварности у којој живимо, иако је тешко бити посматрач стварности и при томе бити објективан.

"Књига говори не само о спољним него и унутрашњим непријатељима", рекао је Сузић и додао да ово дјело остаје као свједочанство једног времена.

О књизи је говорио и рецензент Франц Сошња, који је истакао да ова књига представља драгоцјен документ времена и дјело које ће наредним генерацијама бити од великог значаја.