Добро дошли на званичну страницу ЈУ НБ "Филип Вишњић" Бијељина
17. фебруар 2014. године Промовисан роман "Геноцид"

Аутобиографски роман Емила Влајкија "Геноцид"  промовисан је у Народној библиотеци "Филип Вишњић" у Бијељини.

Аутор каже да је главном јунаку Роману, универзитетском професору, данас у БиХ још много горе него прије. "Ово вријеме је бременито опасностима, јер најбројнији народ на овим просторима сматра да цијела БиХ треба да буде његова, а у томе му опет итекако помажу они исти који су помагали разбијање Југославије и изазивање рата у БиХ", рекао је Влајки.

"Циљ међународне заједнице, која потпомаже већински народ у БиХ, је увлачење Србије и Републике Српске у НАТО и њихово политичко удаљавање од Русије", сматра Влајки, подсјећајући да им у томе смета садашња власт Српске.

Он каже да има много разлога за критику економске и социјалне ситуације и у Српској, али да у овом часу прво треба савладати и отклонити опасност која долази извана.

"Морамо одбранити територију и дејтонски статус конфедерације, а након тога ћемо се разрачунавати унутар себе", препоручује Влајки.

Он је поновио став да је за пљачку БиХ одговорно "ђавоље тројство" и спрега политике, мафије и ОХР-а.

Главни уредник београдске издавачке куће "Филип Вишњић" Дејан Мастило рекао је на промоцији Влајкијевог романа да је ријеч о врхунском дјелу врсног интелектуалца и о новом погледу на рат у Сарајеву и у БиХ.

Ова издавачка кућа поклонила је вечерас бијељинској библиотеци, која носи Вишњићево име, 250 врло вриједних књига властитих издања .