24. децембар 2014. године Одржан семинар библиотекара

У Народној библиотеци "Филип Вишњић" у Бијељини одржан је семинар за библиотекаре и књижничаре са матичног подручја ове библиотеке под називом "Будућност библиотека".

На семинару, који је окупио 30-ак библиотекара и књижничара са подручја Осмака, Пелагићева, Доњег Жабара, Угљевика, Лопара и Бијељине представљен је програм "Кобис три", односно нова генерација Кооперативног онлајн библиографског каталога.

Библиотекар Валентина Живић, која је испред бијељинске Библиотеке задужена за збирку старе и ријетке књиге, завичајну збирку и дигитализацију, истакла је значај овог библиографског каталога, који ће, како је рекла, омогућити лакши приступ одређеним садржајима кроз централни каталог, који се налази у Марибору.

Директор бијељинске Библиотеке Јован Цвјетковић рекао је да су данашњем семинару присуствовали библиотекари свих школских, универзитетских и народних библиотека на овом простору, те да је на скупу, осим о програму "COBISS", било ријечи и о темама "Приближавање књига младим читаоцима" и "Обрада библиотечке грађе".

Цвјетковић је рекао да Народна библиотека "Филип Вишњић" настоји да оваквим семинарима стручно усавршава своје библиотекаре и додао да ће библиотеке настојати да за грађане и даље припремају актуелне садржаје, те да анимирају читаоце.

Књижевник Недељко Терзић је у оквиру предавања "Приближавање књиге младима генерацијама" истакао неопходност да се дјеца од најранијег дјетињства образују да књигу поштују као свог најбољег пријатеља.

Матична библиотека поклонила је данас више од 1 000 књига свим библиотекама са подручја које покрива - школским, униварзитетским и народним.