Понедјељак, 16. март 2015. године Вече поезије посвећено Исидори Секулић

Студенти Факултета драмске и филмске умјетности Универзитета Синергија у Бијељини приредили су у Народној библиотеци "Филип Вишњић" вече поезије посвећено књижевници Исидори Секулић. Асистент на овом факултету Данка Жугић рекла је да се од вечерас отвара љетна сезона вечери поезије, те да је досадашње искуство показало да је сарадња Факултета и Народне библиотеке веома успјешна. "Ово је друга година наше сарадње у оквиру које приређујемо вечери посвећене великим пјесницима домаћим и страним", рекла је Жугићева.Она је додала да ће вечери поезије бити одржаване пет пута до краја љетног циклуса.

"Неопходно је дати значај стиховима и поезији, јер у данашњем времену брзих технологија и темпа живота мало времена остаје за умјетност, а понајмање за поезију", рекла је Жугићева.Она је истакла да је, осим глуме, сценски говор један од најважнијих предмета, јер глумац учи како да мисли, како да каже ту мисао и да начин на који ће је изговорити буде најадекватнији.

Одломке есеја Исидоре Секулић "Његошу књига дубоке оданости" је говорио Душан Симић, студент друге године глуме.

Он је истакао да "јавни час", попут оваквих часова поезије у Народној библиотеци "Филип Вишњић", много значи за студенте.

Директор Народне библиотеке "Филип Вишњић" Јован Цвјетковић рекао је да ова установа културе наставља сарадњу са Факултетом драмске и филмске умјетности, на задовољство свих заљубљеника и поклоника поезије.

"Ово је прва од пет планираних вечери до љетње паузе. Вечерас је вече посвећено Исидори Секулић, наредно ће бити посвећено 100 година од рођења Бранка Ћопића и 70 година од побједе над фашизмом, потом ће услиједити вече посвећено Ђури Јакшићу, Лази Костићу, а завршићемо циклус са најљепшим бесједама", рекао је Цвјетковић.