Почетна  //  Дешавања Архивски чланци
20. фебруар 2015. Одржано вече франкофоније

У организацији Народне библиотеке "Филип Вишњић" и Основне школе "Вук Караџић" у Бијељини одржано је "Вече франкофоније" на којем је 35 ученика пјевало на француском, те рецитовало дјечије пјесмице, али и стихове познатих француских пјесника.

"Вече се одржава у оквиру већег пројекта у који је укључена школа `Вук Караџић` – пројекат о предузетничком пословању, па су ученици подијелили и такозване туристичке водиче којим се грађани могу упознати зашто би било добро посјетити Француску", рекла је наставница француског језика Љиљана Милошевић.

Она је истакла да су ученици веома заинтересовани за овакве активности, те да је велики број њих желио да учествују у овој несвакидашњој приредби.

"Осим дјечијих пјесмица, ученици су говорили стихове, цитате и изреке Виктора Игоа, те стихове Жака Превера, а одиграли су и одломак из `Малог Принца`", рекла је Милошевићева.

На овој вечери, посвећеној поштоваоцима и љубитељима француског језика, културе и књижевности, чуле су се и популарне француске пјесме.

Директор Народне библиотеке "Филип Вишњић" Бијељина Јован Цвјетковић рекао је да је ова библиотека организовала и бесплатне курсеве француског језика у претходном периоду, те да вјерује да ће ова активност ускоро бити обновљена за чланове Библиотеке.

"И ми смо се данас придружили обиљежавању Међународног дана франкофоније са Основном школом `Вук Караџић` из Бијељине. Имали смо прилику да видимо и претходних година да ова школа организује и даје много пажње овом дану и његовању француског језика, свјетског језика који завређује и велику пажњу", рекао је Цвјетковић.

Он је додао да вјерује да ће велики број младих на подручју Бијељине и Семберије и у наредном периоду наставити да његује овај свјетски језик.