БИБЛИОТЕКА ОД ПОНЕДЈЕЉКА, 18. МАЈА 2020. ГОДИНЕ РАДИ СА КОРИСНИЦИМА СВАКИ РАДНИ ДАН ОД 7.30 - 18.30 ЧАСОВА.

Уторак, 26. мај 2015. године Завичајни писци пред домаћом публиком

Чланови Удружења књижевника Републике Српске из подружнице у Бијељини у сарадњи са Народном библиотеком „Филип Вишњић“представили су свој рад домаћој публици на књижевној вечери под називом "Завичајни писци свом граду".

Домаћин књижевне вечери била је Љиљана Лукић, која је најавила да припрема излазак три нова романа.

"Ми пишемо и стварамо, објављујемо књиге и сарађујемо у часописима широм свијета, имамо одличну сарадњу са српском дијаспором, али желимо да тај свој рад чешће и овако у личном контакту представимо публици за коју сви стварамо", рекла је Лукићева.

Предсједник бијељинске подружнице Јелина Ђурковић изјавила је новинарима да је на просторима Семберије, Мајевице, Бирча и Посавине активно 10 чланова Удружења књижевника Републике Српске.

Према њеним ријечима, иза њих су десетине објављених књига и безброј текстова објављених у часописима широм свијета, а само у прошлој години објављено је пет нових наслова.

"Ту смо, живи и здрави, и радимо, то је порука коју на сваки начин шаљемо својом поезијом и прозом, својим стваралаштвом", истакла је Ђурковићева.

Писац Здравко Згоњанин назвао је дружење са публиком књижевном светковином, приликом да се завичајни писци окупе, друже и представе свој рад домаћој публици и медијима.

Он је рекао новинарима да писци Српске који живе и стварају у Бијељини још у свом граду немају просторију за рад, као ни финансијску подршку, што свакако прижељкују и очекују да ће бити остварено током године.

Према Згоњаниновим ријечима, Семберија је расадник добрих писаца и много их је који стварају и објављују на овим просторима, због чега очекује да ће се бијељински круг писаца ускоро и проширити.