Почетна  //  Издања  //  Издања  //  Шетња са сунцем
Шетња са сунцем

Четврти сусрсти младих пјесника са тромсђе Србије, Хрватске и Републике Српске - Федерације Босне и Херцеговине „На Филиповим стазама" окупили су у Бијељини 12. октобра 2013. године дванаест младих талентованих пјесника, надахнутих за стварање и награђиваних на многим фестивалима, смотрама и сусретима.

Дружили су се лијепог сунчаног дана, посљедњег дана Дјечије недјеље, млади пјесници из: Вуковара, Бијељине, Патковаче, Дворова, Батковића и Сремске Митровице. Током једнодневног боравка у Бијељини боравили су у Народној библиотеци „Филип Вишњић" која је и традиционални домаћин овим сусретима, учествовали у раду књижевне радионице, посетили спомен-бисту великог гуслара Филипа Вишњића у градском парку и Манастир Светог Василија Острошког. На одржаној књижевној радионици у библиотеци, писали су на тему шта су то речи? Од њихових пјесама настала је и ова збирка којој су они дали назив, управо подстакнути лијепим сунчаним даном и још љепшим дружењем „Шетња са Сунцем". А тако су и доживјели овај дан.

Ови сусрети одржани су под покровитељством Града Бијељине, а организовала их је Народна библиотека „Филип Вишњић".

Издање: Народна билиотека "Филип Вишњић" Бијељина
За издавача: Јован Цвјетковић, директор