Од понедјељка до петка од 8 до 19 сати
Суботом од 9 до 13 сати

Почетна  //  Дешавања Архивски чланци
24. октобар 2015. године Шести сусрети младих пјесника "На Филиповим стазама"

Шести сусрети младих пјесника са тромеђе Србије, Хрватске и Републике Српске "На Филиповим стазама" окупили су у Народној библиотеци "Филип Вишњић" у Бијељини 18 стваралаца.

Водитељ сусрета, књижевник и публициста из Сремске Митровице Недељко Терзић, рекао је новинарима да је ријеч о петом сусрету чији је домаћин бијељинска библиотека, а радови младих пјесника биће објављени у зборнику под насловом "Чувари дјечијих снова".

"Ово нису само стручно-едукативни, него заиста пријатељски сусрети деце са тромеђе, који треба да буду пример и одраслима како можемо да се нађемо и да будемо пријатељи за бољу будућност свих", истакао је Терзић.

Према његовим ријечима, дјеца су најбољи чувари и ризничари својих снова и жеља и дјеци треба дозволити да сама пишу своја права у свијету одраслих који захвата криза.

Терзић каже да је свака креативност неуништива, па и умјетност писања, због чега очекује да ће више од 200 младих људи који стварају протеклих 14 година у Књижевној радионици бијељинске Библиотека и на овим сусретима пјесника изњедрити добре људе и добре писце у будућности.

Директор Народне библиотеке "Филип Вишњић" Јован Цвјетковић рекао је новинарима да су ове године сусрети младих пјесника најбројнији, са учешћем шест младих људи из Вуковара, троје из Сремске Митровице и деветоро из Бијељине.

Цвјетковић је најавио да ће, као и претходна четири пута, до краја године бити објављен зборник радова са ових сусрета пјесника школског узраста.

"Ово је најбољи начин да окупимо младе пјеснике, а они својим радовима показују да ће у књижевности на српском језику сигурно бити великих писаца и у будућности", закључио је Цвјетковић.

Смотра младих пјесника има назив "На Филиповим стазама" јер окупља ствараоце са подручја којима се кретао народни пјевач и епски старалац Филип Вишњић.