БИБЛИОТЕКА ОД ПОНЕДЈЕЉКА, 18. МАЈА 2020. ГОДИНЕ РАДИ СА КОРИСНИЦИМА СВАКИ РАДНИ ДАН ОД 7.30 - 18.30 ЧАСОВА.

Уторак, 2. фебруар 2016. године Промовисан роман "Ена са насловне стране"

У Народној библиотеци "Филип Вишњић" у Бијељини је промовисан роман "Ена са насловне стране" аутора Здравка Згоњанина Баће.

Стево Ћосовић, уредник у београдској издавачкој кући "Свет књиге", рекао је на промоцији да је главни лик романа жена-љепотица, која трага за срећом, вођена јаком потребом да воли и да буде вољена, око које се све врти и која све себи подређује.

"Стваралачки сензори писца превасходно су у функцији обликовања њеног лика, њене природе и поступака. Писац поступно, готово једносмјерно гради Енин прилично загонетан и тајанствен лик", додао је Ћосовић.

Ћосовић је напоменуо да срећа лежи у самом човјеку, те додао да аутор, осим љубавне тематике, у роману обрађује и однос умјетника и љепоте.

"Сва умјетност заснована је на љепоти и без ње нема умјетности, а у овом роману Згоњанин са посебном пажњом прати одушевљење сликара који на сликарско платно преносе Енин портрет и диви се њеној љепоти", рекао је Ћосовић.

Он је нагласио да је основна порука овог, другог по реду романа Здравка Згоњанина да се судбина, ма како она била записана или одређена, може учинити смисленијом, а живот може бити племенит и испуњен ако је испуњен љубављу и смислом.

Роман је представљен на прошлогодишњем београдском Сајму књиге на штанду издавача и књижара Републике Српске, од када је значајно добила на публицитету.

Књижевник Згоњанин рекао је да роман представља читко штиво, а радња је смјештена у шездесете године прошлог вијека.

Инспирацију, каже, носи у себи још од младости, те књига представља времеплов који некада треба ставити на папир.

Згоњанин је аутор седам збирки поезије и два романа, његова дјела заступљена су у антологијама и зборницима поезије и прозе, а добитник је и бројних књижевних признања.