БИБЛИОТЕКА ОД ПОНЕДЈЕЉКА, 18. МАЈА 2020. ГОДИНЕ РАДИ СА КОРИСНИЦИМА СВАКИ РАДНИ ДАН ОД 7.30 - 18.30 ЧАСОВА.

23. април 2016. године Обиљежен Свјетски дан књиге и промовисана збирка поезије "Чувари дјечијих снова"

Поводом обиљежавања Свјетског дана књиге, у петак 22. априла у библиотеку је учлањено више од 200 нових грађана Бијељине који су имали 50% попуста на годишњу цијену чланарине.

У суботу, 23. априла је на платоу испред Народне библиотеке "Филип Вишњић" у Бијељини представљен зборник пјесама " Чувари дјечијих снова" и традиционално су дочекане Лазарице из Културно умјетничког друштва Семберија". Представљање зборника пјесама, насталих на Шестим сусретима младих пјесника Бијељине, Вуковара и Сремске Митровице, организовала је Народна библиотека "Филип Вишњић". Књижевник Недељко Терзић рекао је да најновији зборник "Чувари дјечијих снова" представља резултат стваралаштва дјеце са јесењих сусрета из Републике Српске, Србије и Хрватске.

Терзић је појаснио да су дјеца на књижевној радионици писали своја размишљања на тему – писац. Од њихових пјесама састављен је заједнички зборник поезије, а они су заједничкој књизи дали наслов „Чувари дјечијих снова“.Терзић већ 15 година води дјечију књижевну радионицу при бијељинској Библиотеци.

„Чланови радионице постижу заиста запажене резултате и поносни смо на све награде које су донијели како нашој установи, својој школи тако и граду", рекао је директор Народне библиотеке "Филип Вишњић" Јован Цвјетковић.

Директор Цвјетковић традиционално је дочекао Лазарице и подијелио поклоне. Окупљеним грађанима је поводом Свјетског дана књиге и празника Врбице.подијељено 100 примјерака зборника са сусрета младих пјесника.

Цвјетковић је појаснио да је Библиотека одлучила да Свјетски дан књиге обиљежи промовишући зборник пјесма младих пјесничких стваралаца а уједно је истакао да дјечија радионица која ради при Библиотеци представља извор талената.