У ЦИЉУ ПРОВОЂЕЊА ВАНРЕДНИХ МЈЕРА ЗА СПРЈЕЧАВАЊЕ И СУЗБИЈАЊЕ ЗАРАЗНИХ БОЛЕСТИ, ТЕ ЗАШТИТЕ И СПАСАВАЊА СТАНОВНИШТВА БИБЛИОТЕКА ДО 31.03.2020. ГОДИНЕ ОБУСТАВЉА РАД СА КОРИСНИЦИМА.

У ЦИЉУ ПРОВОЂЕЊА ВАНРЕДНИХ МЈЕРА ЗА СПРЈЕЧАВАЊЕ И СУЗБИЈАЊЕ ЗАРАЗНИХ БОЛЕСТИ, ТЕ ЗАШТИТЕ И СПАСАВАЊА СТАНОВНИШТВА БИБЛИОТЕКА ДО ДАЉЊЕГ ОБУСТАВЉА РАД СА КОРИСНИЦИМА. Обавјештавамо кориснике којима је истекао рок за враћање посуђених књига ( као и све који добијају опомене путем мејла ), да књиге не враћају до даљњег. У овом периоду дани кашњења се неће рачуанти.
Уторак, 31. мај 2016. године Представљена књига Мирка Демића "Атака на Итаку"

Српски књижевник Мирко Демић, који живи и ствара у Крагујевцу, представио је бијељинској публици своју књигу "Атака на Итаку", једну из планираног петокњижја о судбини Срба у Хрватској из које аутор потиче.

"Покушао сам да покажем сву трагику догађаја из деведесетих година кроз дубоку трагедију дела српског народа који је затрвен у Хрватској и тежину затварања те странице историје која је трајала више од три века", рекао је Демић на промоцији која је одржана у Народној библиотеци "Филип Вишњић".

"Атака на Итаку" је четврта књига у којој аутор као непосредни свједок пише о рату, а у остале три књиге књижевно је обрадио припреме ратног сукоба и постратна догађања људи који су избјегли са огњишта и оних који су повратници из избјеглиштва.

Демић каже да ће петом књигом завршити писање о страдању Срба у Хрватској са надом да ће будућим генерацијама дочарати основну емоцију самооптуживања и оптуживања његове генерације која је изгубила територију, културно и све друго насљеђе стварано три вијека.

Аутор је директор Библиотеке "Вук Караџић" у Крагујевцу, па је публика у Бијељини имала прилику да види и изложбу "Језик и писменост" коју је ова библиотека приредила уз подршку Министарства културе Србије.

Према ријечима Демића, изложба показује дио српске различитости унутар заједнице европских народа.

"Показали смо то на примеру ћирилице као српског писма, приказујући њен развој од постанка до средине 19. века и Вукове реформе", каже Демић.

Изложбу прати богато опремљен каталог који говори о развоју српске писмености.