У ЦИЉУ ПРОВОЂЕЊА ВАНРЕДНИХ МЈЕРА ЗА СПРЈЕЧАВАЊЕ И СУЗБИЈАЊЕ ЗАРАЗНИХ БОЛЕСТИ, ТЕ ЗАШТИТЕ И СПАСАВАЊА СТАНОВНИШТВА БИБЛИОТЕКА ДО 31.03.2020. ГОДИНЕ ОБУСТАВЉА РАД СА КОРИСНИЦИМА.

У ЦИЉУ ПРОВОЂЕЊА ВАНРЕДНИХ МЈЕРА ЗА СПРЈЕЧАВАЊЕ И СУЗБИЈАЊЕ ЗАРАЗНИХ БОЛЕСТИ, ТЕ ЗАШТИТЕ И СПАСАВАЊА СТАНОВНИШТВА БИБЛИОТЕКА ДО ДАЉЊЕГ ОБУСТАВЉА РАД СА КОРИСНИЦИМА. Обавјештавамо кориснике којима је истекао рок за враћање посуђених књига ( као и све који добијају опомене путем мејла ), да књиге не враћају до даљњег. У овом периоду дани кашњења се неће рачуанти.
Понедјељак, 6. јун 2016. године Телебак у библиотеци - "Кроз српски језик са смијехом"

Српски лингвиста Милорад Телебак провео је публику у Бијељини "Кроз српски језик са смијехом", али је овом језичком комедијом озбиљно указао на општу полуписменост у друштву.
"Никада свој језик нисмо мање учили, а никада није више људи јавно говорило и писало", рекао је Телебак на гостовању у Народној библиотеци "Филип Вишњић".

Он каже да је кроз овај занимљив спој позоришта и школе, озбиљног и занимљивог, пронашао начин лаког учења језика, подсјећајући на заборављено и подучавајући оно што се није знало.

"Матерњи језик научимо као дјеца, али то није довољно да бисмо говорили као људи, зато језички стандард треба да се учи у школама и да тако говоре образовани људи", истакао је Телебак.

Он каже да се готово четири деценије српски језик, односно граматика и правопис, учи само у основној школи, док се у средњој школи најчешће учи само књижевност, као да је задатак школе да образује неписмене књижевнике.

Организатор Телебаковог гостовања су Млади социјалдемократи Бијељине који континуирано спроводе акцију "Сачувајмо идентитет и културу - пишимо ћирилицом".