БИБЛИОТЕКА ОД ПОНЕДЈЕЉКА, 18. МАЈА 2020. ГОДИНЕ РАДИ СА КОРИСНИЦИМА СВАКИ РАДНИ ДАН ОД 7.30 - 18.30 ЧАСОВА.

Уторак, 7. јун 2016. године Представљена књига о борби против Лафорине болести

У Народној библиотеци "Филип Вишњић" у Бијељини је представљена књига "Изгубила животну битку, побиједиће Лафорину болест", аутора Сњежане Гајић, мајке дјевојчице Татјане које је након осам година борбе са овом болешћу, претпрошле године, ипак, изгубила битку.
Аутор књиге, Сњежана Гајић, која је љекар по професији, чија и друга кћерка - Милана болује од истог тешког неуролошког обољења које врло брзо напредује и доводи до потпуне непокретности, рекла је да је у овој књизи предочена борба њене породице са окрутном болешћу и да је циљ да се покаже јавности да свака борба има смисла.

"Чак и када је ријеч о безнадежном, увијек постоји нешто на што се може утицати", истакла је Гајићева и напоменула да је на клиници у Торонту у току
истраживање лијека за Лафорину болест, који би могао да се појави и за пола године и да помогне не само у лијечењу ове, него и других неуролошких болести.

Наводећи да су срж књиге Татјанини дневници, споменари, слике, Гајићева је рекла да они који су је прочитали кажу да враћа наду и оптимизам, а да ће сви који ће је тек прочитати препознати добро у себи и пожељети да подрже ову битку.

Она је рекла да им је велика част то што су на клиници Сик кидс у Торонту прихватили да учествују у снимању документарног филма о животној борби породице Гајић, који ће бити рађен у продукцији Радио-телевизије Републике Српске /РТРС/.

У холу ове педијатријске клинике у Торонту постављена је захвалница са натписом "Породица Гајић - Република Српска - БиХ".

Гајићева каже да приход од продаје књиге користе за лијечење млађе кћерке Милане.