БИБЛИОТЕКА ОД ПОНЕДЈЕЉКА, 18. МАЈА 2020. ГОДИНЕ РАДИ СА КОРИСНИЦИМА СВАКИ РАДНИ ДАН ОД 7.30 - 18.30 ЧАСОВА.

Сриједа, 8. јун 2016. године Представљена збирка поезије "Кад нађем срећу шта ћу са тугом"

У Народној библиотеци "Филип Вишњић" у Бијељини је представљена збирка поезије "Кад нађем срећу, шта ћу са тугом", аутора Млађе Станишића.

Најновија збирка поезије четврта је по реду Станишићева књига пјесама, која је љубавне тематике, за разлику од претходних којима је доминирала родољубива.

Рецензент и уредник ове збирке Милан Стојановић рекао је да је досадашња Станишићева поезија била "родољубива са елементима сарказма, или и протестним нотама, а сада је ријеч о збирци која се бави најљепшом темом – темом љубави".

Поезија Млађе Станишића је врхунска, каже Стојановић, а таквом су је оцијенили наши највећи, врхунски књижевници, као што су Љубивоје Ршумовић, Мишо Марић, Добрица Ерић, Рајко Петров Ного.

"Ово потврђују и бројни међународни фестивали, на којима је освајао запажене награде", рекао је Стојановић новинарима.

Збирку чини шездесетак пјесама, подијељених у одређене цјелине којима се читаоцу наглашава шта га отприлике очекује у ком дијелу.

Аутор збирке Станишић рекао је да су прве три његове збирке обиљежиле послијератно вријеме.

"Пошто смо сви засићени ово тешком тематиком, дошла је на ред и мало лакша и љепша - тема љубави, боемства, кафане и свега помало", рекао је Станишић.

Станишићева збирка чији издавач је Народна библиотека “Филип Вишњић” је подијељена у три дјела - први посвећен боемској љубави, други љубави као теми уопште, а трећи садржи од свега помало, па и филозофска размишљања, везана опет за тему љубави.