У ЦИЉУ ПРОВОЂЕЊА ВАНРЕДНИХ МЈЕРА ЗА СПРЈЕЧАВАЊЕ И СУЗБИЈАЊЕ ЗАРАЗНИХ БОЛЕСТИ, ТЕ ЗАШТИТЕ И СПАСАВАЊА СТАНОВНИШТВА БИБЛИОТЕКА ДО 31.03.2020. ГОДИНЕ ОБУСТАВЉА РАД СА КОРИСНИЦИМА.

У ЦИЉУ ПРОВОЂЕЊА ВАНРЕДНИХ МЈЕРА ЗА СПРЈЕЧАВАЊЕ И СУЗБИЈАЊЕ ЗАРАЗНИХ БОЛЕСТИ, ТЕ ЗАШТИТЕ И СПАСАВАЊА СТАНОВНИШТВА БИБЛИОТЕКА ДО ДАЉЊЕГ ОБУСТАВЉА РАД СА КОРИСНИЦИМА. Обавјештавамо кориснике којима је истекао рок за враћање посуђених књига ( као и све који добијају опомене путем мејла ), да књиге не враћају до даљњег. У овом периоду дани кашњења се неће рачуанти.
Понедјељак, 13. јун 2016. године Одржана једнодневна радионица за кориснике АБИКЧА

У просторијама АБИКЧ-а ( Аудио Брај Интернет Клуб Читаонице ) у Народној библиотеци „Филип Вишњић“ Бијељина, јуче је одржана једнодневна радионица са члановима Удружења слијепих и слабовидих регије Бијељина са сљедећим темама :
- Важност укључивања слијепих и слабовидих особа у друштвени живот заједнице
и важност доступности информација у форматима који су одговарајући за слијепа
и слабовида лица ;
- Развој говорних технологија и њихово прилагођавање потребама слијепих и слабовидих лица ;
- Брајево писмо и дигиталне технологије ;
- Веб приступачност ;

Петра Рајковић, библиотекар-оператер у Народној библиотеци „Филип Вишњић“, која је водила радионицу изјавила је да су све теме са корисницима успјешно обрађене а да је ова радионица саставни дио пројекта под називом АСИСТИВНЕ ИНФОРМАЦИОНЕ ТЕХНОЛОГИЈЕ У ФУНКЦИЈИ СЛИЈЕПИХ ( помагала за слијепа и слабовида ) који реализују Савез слијепих Републике Српске уз подршку Министарства науке и технологије Владе РС.
Основни циљ пројекта је је унапређење и развој примјене нових информационих и асистивних технологија у библиотечко - издавачкој и информативној дјелатности, а специфични циљеви су усмјерени ка развоју и примјени говорних технологија и њиховом прилагођавању потребама слијепих и слабовидих лица, као и коришћењу дигиталних информационих технологија при конверзији обичног на Брајево писмо и обратно. Пројекат обухвата 20 директних и 150 индиректних корисника, слијепих и слабовидих лица у Републици Српској.

Са директним корисницима, администраторима и оператерима аудио Брај интернет клуб читаоница Матичних библиотека и Организација слијепих из Источног Сарајева, Зворника, Бијељине, Дервенте, Приједора, Бања Луке и Градишке у мају мјесецу организована је тродневна теоретска и практична обука у Бања Луци.
Једнодневне радионице се одржавају у Аудио Брај Интернет Клуб Читаоницама у седам градова и то у: Приједору, Дервенти, Бијељини, Зворнику, Источном Сарајеву, Фочи и Требињу, а ако се укаже потреба и интересовање сличне радионице би се одржале у Бања Луци и Градишци.