У ЦИЉУ ПРОВОЂЕЊА ВАНРЕДНИХ МЈЕРА ЗА СПРЈЕЧАВАЊЕ И СУЗБИЈАЊЕ ЗАРАЗНИХ БОЛЕСТИ, ТЕ ЗАШТИТЕ И СПАСАВАЊА СТАНОВНИШТВА БИБЛИОТЕКА ДО 31.03.2020. ГОДИНЕ ОБУСТАВЉА РАД СА КОРИСНИЦИМА.

У ЦИЉУ ПРОВОЂЕЊА ВАНРЕДНИХ МЈЕРА ЗА СПРЈЕЧАВАЊЕ И СУЗБИЈАЊЕ ЗАРАЗНИХ БОЛЕСТИ, ТЕ ЗАШТИТЕ И СПАСАВАЊА СТАНОВНИШТВА БИБЛИОТЕКА ДО ДАЉЊЕГ ОБУСТАВЉА РАД СА КОРИСНИЦИМА. Обавјештавамо кориснике којима је истекао рок за враћање посуђених књига ( као и све који добијају опомене путем мејла ), да књиге не враћају до даљњег. У овом периоду дани кашњења се неће рачуанти.
Четвртак, 4. август 2016. године Представљена збирка поезије "Завичајни снови"

У сали Народне библиотеке „Филип Вишњић“ у Бијељини синоћ је представљена збирка поезије Момчила Моме Тубића „Завичајни снови“.

Ова, четврта по реду збирка пјесама Тубића, у издању бијељинске библиотеке, је заједно са претходне три, настала као израз тежње пјесничке душе да се испјева оно што се осјећа и доживљава у сучељавању са собом и средином.

Борислав Гаврић, рецензент ове збирке, рекао је да су чојство, мир и слобода главни мото Тубићеве поезије.“Сва Тубићева поезија кореспондира, условљава се и допуњује завичајним мотивима, порукама, животним успонима и посрнућима, трагањем за нечим бољим и савршенијим. Ту доминира гола стварност одсликана онако како је њен аутор непосредно запажа и доживљава и то жели подијелити са другима“, истакао је Гаврић.

Момчило Тубић је изјавио да је у својим пјесмама желио да испољи носталгију за дјетињством и свом родном мјесту, ближњима, вршњацима, крајолицима, обичајима, а све у име човјека, мира и слободе.

„Човјек , нажалост, постаје странац и у родном крају, ако му се бар понекад, макар у пјесми, не враћа“, каже Тубић, који је свим присутним посјетиоцима на крају промоције поклонио по примјерак књиге „Завичајни снови“ чији издавач је Народна библиотека „Филип Вишњић“.

Момчило Тубић је рођен 1961. године у Маглају. Члан је Књижевног клуба „Јован Дучић“. Живи у Међашима код Бијељине.