Почетна  //  Дешавања Архивски чланци
Петак, 7. октобар 2016. године Поводом 9. октобра, Дана библиотекара Републике Српске, уручене књиге лектире школским библиотекама у Главичицама и Дворовима

Народна библиотека "Филип Вишњић" у Бијељини је током мјесеца септембра спровела акцију прикупљања књига лектире за школске библиотеке којима је то најпотребније. До краја септембра прикупљено је око 500 књига које су данас, поводом обиљежавања 9. октобра, Дана библиотекара Републике Српске, уручене Основним школама у Главичицама и Дворовима.

Директорица Основне школе “Ћирило и Методије” у Главичицама Нада Митровић захвалила се Народној библиотеци “Филип Вишњић” на књигама и рекла да је школска лектира за 260 ученика ове школе изузетан поклон који ће омогућити и наставном особљу и ученицима знатно лакшу обраду лектире.

Госпођа Јелица Зекић, директорица Основне школе “Дворови” у Дворовима такође се захвалила колективу Народне библиотеке “Филип Вишњић” и изјавила да ће 530 ученика у Дворовима сада бити у могућности да много једноставније дођу до књига лектире у школској библиотеци.

Директор Народне библиотеке “Филлип Вишњић” Јован Цвјетковић који је уручио књиге рекао је да све школске библиотеке имају проблема са набавком књига лектире која им је и најнеопходнија. "Покренули смо акцију знајући да многи суграђани имају у својим кућним библиотекама књиге лектире за основну школу., направили смо и летак на којем се налази комплетан списак лектира и надали смо се да ће грађани донирати те књиге које ће бити уручене школским библиотекама", рекао је Цвјетковић. “Акција је успјела и данас смо те књиге уручили школама у Главичицама и Дворовима. На овај начин смо обиљежили предстојећи Дан библиотекара Републике Српске. Захваљујем се свим грађанима Бијељине који су се одазвали нашем позиву да поклоне књиге школске лектире и позивам их да заједно наставимо акцију како би и другим школским библиотекама на подручју града Бијељине прикупили књиге лектире”, истакао је Цвјетковић.