Од понедјељка до петка од 8 до 19 сати
Суботом од 9 до 13 сати

Почетна  //  Издања  //  Издања  //  На трагу свитаца
На трагу свитаца

Традиционално седми пут нашли су се млади и талентовани пјесници са тромеђе Србије, Хрватске и Републике Српске - Федерације Босне и Херцеговине, на сусретима који се од почетка ових пјесничких дружења зову „На Филиповим стазама" у знак сјећања и иоштовања на чувеног епског пјесника Филипа Вишњића. Ове године пристигли су млади писци из: Сремске Митровице, Мачванске Митровице, Вуковара, Дворова и града домаћина Бијељине. Дружење младих пјесника одржано је 3. децембра у Бијељини, домаћин је била Народна библиотека „Филип Вишњић" и настављено је у занимљивом комплексу Етно села „Станишићи". На књижевној радионици која је тог дана одржана у библиотеци млади су разговарали и писали на тему - инспирација или пјесничко надахнуће и своје нове стихове и прозне текстове приложили за нову заједничку збирку.

Као и сваког сусрета до сада, договарали су се како да њихова заједничка збирка има наслов и овог пута она је посвећена једној малој бубици која се зове свитац. Бубици која у топлим ноћима док лети, за собом, оставља свјетлуцав траг. Млади пјесници одлучише да се њихова заједничка збирка зове „На трагу свитаца".

Издање: ЈУ Народна билиотека "Филип Вишњић" Бијељина
За издавача: Јован Цвјетковић, директор